Domovská stránka » Blog Page » TOP 10 Rebríček podľa toho, ako sa mi v danej destinácii páčilo

TOP 10 Rebríček podľa toho, ako sa mi v danej destinácii páčilo

#1 Bangkok / Pattaya / Phuket

Kto ma pozná vie, že Thajsko je moja srdcovka. V tomto článku (pripravujmem ho) vysvetľujem prečo. Thajsko bude zrejme aj vždy moja „jednotka“ aj preto, lebo to bola krajina, do ktorej som v roku 2016 prvý krát letel lietadlom.


#2 New York

To, že Big Apple ako toto mesto prezývajú bude pecka, som tak nejako tušil. Ale že to bude mega-pecka, tak o tom so sa musel prísť presvedčiť na vlastnú kožu. Všetko čo mi kto kedy povedal o tomto meste je: pravda. Od myší v metre až po tie najskvelejšie zážitky. Mesto čo nikdy nespí, jeden veľký Disneyland na malej ploche. Naozaj každý si tu nájde to čo ho baví a čo ho zaujíma. Bol som na vrchole najvyššej budovy v USA, denne som sa vozil ikonickým New Yorským metrom, prechádzal sa po Broadway, spieval si „Englishman in New York“ pri prechádzkach na 5th Avenue, dal som lanovku na Rooseveltovom ostrove, povozil sa na CityBike-u, navštívil som Wallstreet, Times-Square, Central Park, dotkol som sa raketoplánu aj Concorde, dal si fotku so „žehličkou“, navštívil najlegendárnejší Apple Store a… splnil som si youtuberský sen: Mám fotku s Casey Neistat-om!


#3 Barcelona

Barcelonu sme si ako rodina zamilovali. Pre svoju atmosféru, všestrannosť, jednoduchosť a fokusom na peších, na verejné priestranstvá, na rodiny s deťmi, pre kopec atrakcií a nemajú dávku histórie ktoré ponúka. Je to veľkomesto svetového formátu, geniálne vymyslené a architektonicky fascinujúce. Fungujúca doprava, pláže, nočný život, parky. Proste všetko. Jáj, aby som nezabudol, jeno meno a jedno slovo: Gaudí.


#4 Amsterdam

Po príchode do Amsterdamu som bol nesmierne pozitívne prekvapený. Čistota, fungujúce mesto, skvele vyriešená doprava, všade mostíky, loďky a bicykle. Nesmierna tolerancia ľudí. Nikto sa nerozčuluje, všetci chillujú. Veľká spokojnosť a odporúčanie.


#5 Praha

Česko je moja srdcovka. A Prahu milujem. Je treba si síce dávať na veľa vecí pozor, ale ako lokálny turista (dalo by sa povedať) sa tam cítim veľmi dobre. Obrovská turistická metropola, s vynikajúcou dostupnosťou služieb. Vždy je čo objavovať 🙂


#6 Viedeň

Ďalšia metropola na dosah. Viedeň sa pravidelne veľmi vysoko umiestňuje v rebríčkoch najlepších miest pre život na prvých priečkach. A máme ju z Bratislavy ani nie 70km, čo je úžasné. Dominantou mesta je určite Dunaj, ale stratiť sa dá v centre, v parkoch a na rôznych gastronomických orgiách, ktoré ponúka.


#7 Štokholm

Príjemné prekvapenie na mňa čakalo aj v meste, o ktorom som kedysi počul, že je vraj najkrajšie na svete. Musím povedať, že toľko krásneho priestoru ako v Štokholme som málokde zažil. Gastronomický zážitok nájdete na každom rohu ulice, doprava je na špičkovej úrovni, mesto je bezpečné, funkčné a žije dlho do noci.


#8 Lisabon

Extrémne zaujímavé mesto kde je čo zažiť a pozerať. Veľmi civilizované, fungujúce, bezpečné. S angličtinou nemá nikto problém. Proste paráda. Nevýhoda sú trošku vyššie ceny.


#9 Dubaj

Dubaj je šialené mesto plné rôznych protikladov. Musíte sa naň pozerať inou optikou ako na „normálne“ mestá. Má veľa inakostí a vecí, kde sa dajú zažiť veci, ktoré sú možné azda iba tu. Ale samozrejme, sú tu veci, ktoré mne ako pešiemu turistovi veľmi vadia. Napríklad častá absencia chodníkov či dokonca nemožnosť prejsť z jednej časti mesta do inej inak ako autom / taxíkom. Ale aj tak, sem by som sa veľmi rád ešte vrátil.


#10 Paríž (Francúzsko)

Paríž som navštívil naposledy ešte keď som nebol Youtuber – myslím, že to bol rok 2017. Išiel som tam s rôznymi predsudkami, ale zostal som veľmi príjemne prekvapený. Ide o nesmierne krásne, romantické, čisté, kultúrne a naozaj zaujímavé mesto. Pevne verím, že sa do Paríža čoskoro vrátim a nakrútim vám zaujímavé vlogy.

  • videá z Paríža čoskoro (bol som vo roku 2017 a ešte som netočil na Youtube :/ )

#11 Bratislava

Ak máte predsudky z Bratislavy – typu hnusné mesto, namyslení ľudia alebo vidlákov, tak by ste mali naše hlavné mesto niekedy naozaj navštíviť pretože zistíte, aké je krásne, fungujúce a koľko atrakcií a zábavy ponúka. A teraz ani náznakom nemyslím nákupné centrá. Gastronómia, fungujúce služby, nábrežie Dunaja, cyklotrasy, hrádze, parky, … Romantická historická časť, hrad, Koliba, Kamzík, Ufo a mnoho-mnoho ďalšieho.


#12 Las Palmas de Gran Canaria

Stabilné počasie, dostupnosť (5-hodinový let za pokojne aj menej ako 50 Eur), angličtina, pláže, nočný život, milí ľudia, … Choďte a neobanujete 🙂

Post navigation

Leave a Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *